Nasze Stowarzyszenie jak wiadomo jest organizacją pozwalającą na realizację dwóch wielkich pasji związanych z bronią – kolekcjonerstwa i strzelectwa sportowego.

 

Świetnym polem do rywalizacji dla strzelców sportowych na forum krajowym są zawody rozgrywane pod egidą PZSS m.in. Puchar Polski OPEN.

 

Puchar Polski Open do cykl czterech zawodów rozgrywanych na różnych strzelnicach na terenie naszego kraju, gdzie rozgrywane są konkurencje skrócone w stosunku do tych objętych programem np. Mistrzostw Polski.

 

W pierwszym półroczu br. naszą organizację na tego rodzaju rywalizacji reprezentowali: Barbara Grochowska-Wojtulewicz, Tatiana Matuszeleńska i Tadeusz Bieniewski.

 

Pierwsza runda Pucharu Polski Open odbyła się w kwietniu br. w Bydgoszczy.

 

Pierwszego dnia Basia w konkurencji PCZ30 zdobyła 272 pkt. co dało jej 20 miejsce na 55 zawodników.Jej start wzbudził spory podziw wśród strzelców, gdyż była ona JEDYNĄ kobietą w tej trudnej konkurencji i zostawiła „za plecami” takich asów jak Jan Szewczyk z Legii Warszawa, czy zawsze dobrze przygotowanych i mocnych zawodników Iglicy Warszawa i Strzelca Żyrardów.

 

Później było już tylko lepiej. W konkurencji Pistolet Standard 3×10 strzeliła 256 pkt. co dało jej 12 miejsce na 44 zawodników!

 

Drugiego dnia zawodów strzelając w pistolecie pneumatycznym 357pkt. uplasowała się na 28 miejscu na 58 zawodników.

 

Zawody wieńczyła konkurencja Pistolet Sportowy część dokładna PSP30d., gdzie zdobyła całkiem przyzwoite 270pkt. i zajęła dało 33 miejsce na 73(!) zawodników.

 

Na drugiej rundzie Pucharu w maju w Tarnowie nasz klub reprezentowali Basia i Tatiana pod opieką samego prezesa czyli Tadeusza. Na pierwsze dla naszego klubu PODIUM na zawodach Pucharu Polski nie trzeba było zatem długo czekać.

 

W konkurencji Karabin Pneumatyczny KPN40 Tatiana Matuszelańska wynikiem 383 pkt. zajęła 2 miejsce, do zwycięstwa zabrakło tylko jednego punktu!!! Naszej zawodniczce to jednak było za mało, dlatego następnego dnia w konkurencji Karabin Sportowy 3 postawy, wynikiem 548pkt. bezapelacyjnie zwyciężyła!

 

Historyczny sukces naszego klubu, Szwadron Białystok na czele komunikatu z zawodów! To powód do dumy dla nas wszystkich!

 

W ślady Tatiany poszła niezawodna Basia, która w bardzo licznie obsadzonej konkurencji Pistolet Pneumatyczny PPN40 wyrównując swój rekord życiowy – 369pkt. zajęła świetne 6 miejsce, zostawiając za sobą wielu renomowanych zawodników.

 

Kapitalne strzelanie pistoletowe Basia kontynuowała w konkurencji Pistolet Sportowy, gdzie także ustanowiła swój rekord życiowy 279pkt., co w tej bardzo mocno i licznie obsadzonej konkurencji dało jej 14 lokatę na 53 zawodników. Takie same miejsce zajęła w konkurencji Pistolet Standard 3×10 z wynikiem 240pkt.

 

Ośmielona dobrymi wynikami Basia po raz pierwszy w życiu postanowiła wystartować w konkurencji Pistolet Dowolny PDW40, gdzie strzelając skromne 285pkt. była czwarta od końca, jednak jak się niedługo później okazało, zebrała cenne doświadczenie w tej bardzo trudnej konkurencji. Najprawdopodobniej Basia była pierwszą kobietą startującą w Pistolecie Dowolnym w historii Pucharu Polski Open, a może nawet w historii rozgrywek organizowanych przez PZSS.

 

Tadeusz, mimo że w żadnej z konkurencji w jakich starował nie uzyskał wyników na miarę swoich możliwości, cały czas służył pomocą dziewczynom, które zrobiły naprawdę niesamowitą robotę!

 

Trzecia runda Pucharu Polski w odbyła się w czerwcu w samym sercu Gór Świętokrzyskich – Starachowicach. Reprezentowała nas tym razem niezawodna i zawsze uśmiechnięta Basia.

 

Bardzo dobry wynik w pistolecie pneumatycznym 364pkt. dał jej 16 miejsce na 46 zawodników. Błysnęła ponownie także w pistolecie sportowym – 277pkt. to 22 miejsce na 60 zawodników. Ciut słabiej poszło tym razem w PCZ30 – 268pkt. to 24 miejsce na 40 zawodników.

 

Strzelając 252pkt w PST3x10 znowu przebojem wdarła się do pierwszej dziesiątki, zajmując 8 miejsce!

 

Prawdziwą furorę i uznanie wśród strzelców zdobyła jednak wynikiem 343pkt. (rekord życiowy) w konkurencji PDW40, zajęła tym samym 9 miejsce ponownie wyprzedzając wielu bardzo dobrych, doświadczonych zawodników z całej Polski. Jak już zauważyliście był to jej DRUGI start w życiu w tej konkurencji.

 

Dzięki tym wszystkim startom nasz bardzo młody klub został zauważony zarówno przez kolegów i koleżanki z Polski jak i organizatorów, sprawiając że Białystok nie kojarzy się już tylko z żubrem i bimbrem, ale także, a może przede wszystkim z pięknymi dziewczynami, które w dodatku świetnie strzelają.

 

Gratulując wyników, czekamy na starty naszych zawodników jesienią.

 

Autor artykułu Piotr Bohdanowicz

 

Dodaj komentarz